رانندگان تاکسی در ارومیه به صورت آنلاین برگه مرخصی دریافت می کنند

 به گزارش خبرخودرو، مدیر عامل سازمان تاکسیرانی ارومیه گفت: در حال حاضر کیوسک های صدور برگه مرخصی برای رانندگان تاکسی در شهر ارومیه توسط این سازمان راه اندازی شده است و آنها می توانند از طریق مراجعه به این کیوسک ها  و ارائه اطلاعات مندرج در کارت ملی و شناسنامه، برگه مرخصی دریافت کنند.

محمد تقی ابراهیمی در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو افزود: اقدام دیگری که در این خصوص صورت پذیرفته است طراحی نرم افزار تخصصی به نام پروانه هوشمند است که به تبع آن کارت پروانه هوشمند به راننده داده می شود که تمامی اطلاعات مربوط به او در آن درج شده و راننده با نگه داشتن این کارت در مقابل دستگاه می تواند برگه مرخصی دریافت کند. لازم به ذکر است که سازمان تاکسیرانی در گشت های بازرسی تبلت هایی را قرار داده است که بازرسان می توانند با دریافت این کارت  اطلاعات مربوط به پرونده راننده، میزان جرائم و تخلفات، پرداخت و یا عدم پرداخت عوارض و موارد دیگر را بررسی نمایند.

وی گفت:  در حال حاضر نیز طرح امداد تاکسی با هدف امدادرسانی فنی توسط یک دستگاه خودرو مزدا ۱۶۰۰ امدادرسان سازمان به همراه یک مکانیک ماهر و ارائه خدمات رایگان به تاکسی هایی که به هر دلیل در سطح شهر دچار نقص فنی شدند، اجرا می شود.

وی ضمن اعلام خبر فوق اذعان داشت: در سال جاری اقدام به نصب جی پی اس و دستگاه کارت خوان نیز از طریق این سازمان صورت می پذیرد. که در فاز اول برای خودرو های موجود در ترمینال و فرودگاه و در فاز دوم برای تاکسی های شهر در ۶ ماه ابتدای سال  اجرا خواهد شد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی ارومیه یادآور شد: متاسفانه نوسازی ناوگان تاکسیرانی در سال ۹۱ عملیاتی نشد ولی با برنامه ریزی های صورت گرفته در سال جاری مصمم هستیم که این اقدام مهم را به انجام برسانیم.

وی با اشاره به طرح های جدید این سازمان اظهار داشت: در صورتی که مدارس سرویس های رفت و برگشت دانش آموزان را از سازمان تاکسیرانی دریافت کنند، در مقابل نرم افزاری به صورت رایگان به آنها ارائه می شود که از طریق آن ۳۰ ثانیه پس از ورود دانش آموز به مدرسه، پیامکی مبنی بر حضور دانش آموز در مدرسه به خانواده ها ارسال می شود.

وی در خاتمه گفت: طرح همیار آتش نشان نیز هم اکنون در این شهر توسط ۲۱۰۰ دستگاه تاکسی که مجهز به کپسول آتش نشانی هستند، در شهر فعال است و تاکنون خدمات مهمی را ارائه داده است

468 ad

نظر دهید

وب سایت: